Jak myć i dbać o meble drewniane?

Meble w domu nie zawsze są czyste i czasami trzeba zająć się z utrzymaniem ich czystości, szczególnie w mieszkaniu pełnym domowników niełatwo jest utrzymać błysk waszych mebli. Utrzymanie czystości oraz dbanie o nie, nie jest łatwe dla osób, które robią to pierwszy raz. Dlatego przychodzimy z odpowiedzią na to pytania dla początkujących oraz również dla takich co chcą dowiedzieć się czegoś nowego.

Czym czyścić meble?

Do czyszczenia mebli najlepiej nie używać twardej oraz szorstkiej strony gąbki jak i twardej ścierki. Jeśli nie chcecie porysować lub uszkodzić waszego umeblowania polecamy, aby użyć miękkiej ścierki, lub lekko nawilżonej wodą, żeby wytrzeć kurze lub okruszki, które zostały, po posiłku z rodziną przy stole. Podczas dekorowania pomieszczenia warto zwrócić uwagę na łatwość dostępu do zakamarków mebli, aby móc z łatwością i bez większych problemów wyczyścić meble.

czym myć meble drewniane

Domowe sposoby na czyszczenie mebli. Co używać? Jakie środki będą najlepsze?

Domowe sposoby na czyszczenie mebli powinny być z łatwo dostępnych produktów, które są również tanie. Dlatego najbardziej polecamy użyć płyn zrobiony z szklanki oliwy z oliwek oraz z pół szklanki octu, mieszając te 2 składniki otrzymamy miksturę, która pomoże nam w walce z brudnymi stołami oraz resztą mebli w mieszkaniu. Jeden z najlepszych środków, który jest najprostszy do użycia jest płyn do naczyń wymieszany z ciepłą wodą. Do wnętrz szafek należy użyć roztworu wody z octem, aby szafki lśniły jak nowe prosto ze sklepu.

Czym czyścić meble drewniane? Jak je nie uszkodzić? Oraz jak utrzymać świeży wygląd drewna?

O meble drewniane, trzeba bardziej dbać niż o meble zrobione z innych materiałów. Czyszczenie mebli drewnianych jest ciężkie, ponieważ drewno jest bardzo łatwe do porysowania lub lekkiego uszkodzenia, dlatego polecamy, jak było napisane wcześniej miękkiej ścierki, lekko nawilżonej. Dobra jest również gładka strona gąbki, która najlepiej powinna być lekko zwilżona. Do mycia mebli i dbania o świeży wygląd drewna bardzo dobre są preparaty, które w swoim składzie mają wosk lub olej, chronią one przed zbyt długim osadzaniem się kurzu, które mogą uszkodzić naszą zabudowę. Przydatne są podczas utrzymania czystości stołu w salonie, gdzie zbiera się tam najwięcej brudu.

dbanie o meble drewniane

Czym myć meble? Jakie preparaty najlepiej użyć? Czego nie używać, żeby nie uszkodzić mebli?

Odpowiedzią na pierwsze pytanie będą płyny przystosowane do tego, które można znaleźć w każdym sklepie. Najlepiej użyć preparatów przystosowanych do danego materiału, dlatego przed zakupem nowej zabudowy meblowej warto sprawdzić z czego są stworzone. Płyny, które są przeznaczone do mebli stworzonych z marmuru nie będą zbyt efektywne lub mogą uszkodzić umeblowanie zrobione z drewna. Na każdym z płynów jest napisane do jakiego materiału są przystosowane, więc nie musicie się martwić, że kupujecie kota w worku. Natomiast aby nie uszkodzić waszej zabudowy meblowej nie warto używać płynu do mycia szyb, jak i innych syntetycznych detergentów.

Więcej inspiracji