Jakie dekoracje i ozdoby komodę do salonu i przedpokoju?

Salon bardzo często nazywany jest pokojem dziennym. Wynika to z faktu, że to właśnie w tym miejscu domownicy spędzają najwięcej czasu. W związku z tym warto zadbać o odpowiedni wystrój komody w pomieszczeniach – dzięki temu wnętrze będzie niepowtarzalne i sprzyjające relaksowi. Warto zadbać nie tylko o ozdobienie ścian czy zestawów wypoczynkowych, ale też przemyśleć dodatki na komodę. Jakie dekoracje warto wybrać, aby nadać wnętrzu wyjątkowy styl? Jakie ozdoby na komodę będą odpowiednie do salonu, a jakie do przedpokoju? Sprawdźcie! 

Jak dobrać dekoracje na komodę?

Dekoracje na komodę w salonie z pewnością przyciągną wzrok zarówno domowników, jak i odwiedzających Was gości. Wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru oraz stanie się bardziej przytulne. Odpowiedni dobór ozdób sprawi, że wystrój mieszkania będzie wyglądać na bardziej dopracowany i przemyślany. Kupując dodatki na komodę, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim dekoracje muszą być zgodne z charakterem miejsca. Dużym plusem będzie, jeśli ozdoby na komodzie w salonie będą komponować się nie tylko z tym pomieszczeniem, ale również z całym wystrojem mieszkania.
Po drugie bardzo istotna jest kolorystyka. Barwa dekoracji ma ogromne znaczenie i powinna być dopasowana do na przykład koloru ścian lub mebli. Wybierając dekoracje na komodę do salonu, zwróćcie uwagę również na formę, kształt oraz rozmiar. Jak udekorować mebel, aby przyciągał uwagę? Poznajcie nasze propozycje!

jakie ozdoby na komodę

Komoda w salonie. Jakie dekoracje warto wyeksponować?

Podczas wybierania ozdoby na komodę w salonie, możecie znaleźć wiele ciekawych i intrygujących przedmiotów. Warto jednak zadbać o to, aby wybrane dodatki były spójne z wnętrzem oraz charakterem domowników. Bardzo intrygującymi dodatkami na komodę są wszelkiego rodzaju przedmioty, nawiązujące do pasji lub hobby właściciela. Oczywiście kupując tego rodzaju produkty, pamiętajcie o wcześniej wspomnianych zasadach, czyli dopasowaniu kolorystycznym oraz wyborze ozdoby odpowiedniej wielkości.

Z pewnością różnego rodzaju pamiątki z wakacji przykują uwagę odwiedzających gości. Tego rodzaju dodatki na komodę nie tylko zdobią przestrzeń, ale również mają ogromną wartość sentymentalną i przypominają o wyjątkowych chwilach i wspomnieniach. Doskonałą dekoracją na komodę, umieszczaną często w salonie lub sypialni, są również rodzinne fotografie. W tym przypadku największą uwagę należy zwrócić na dobór odpowiednich ramek.

Jakie dodatki sprawdzą się na komodzie w przedpokoju?

dekoracja komody w salonie

Najczęściej komoda ustawiona w przedpokoju jest mniejsza od tych znajdujących się w salonie. Warto zadbać o to, aby wybrane dodatki były również praktyczne. Jak udekorować więc komodę w przedpokoju? Warto pomyśleć o zakupie lampki, która wieczorną porą będzie emanować delikatnym światłem. Dzięki temu przestrzeń stanie się przytulniejsza, a przemieszczanie się po niej znacznie bezpieczniejsze. Elegancka, modna lampa to z pewnością niebanalny dodatek na komodę. Warto również pomyśleć o zakupie nietuzinkowej misy lub stylowego koszyczka. Taki element to nie tylko fantastyczna dekoracja, ale także doskonałe miejsce do przechowywania przedmiotów, jak klucze do domu lub samochodu. Jak wiadomo, funkcjonalność w przedpokoju jest bardzo ważna.

Rośliny doniczkowe jako dekoracja na komodę – zawsze w modzie

ozdoby na komodę

Uniwersalną i ponadczasową odpowiedzią na pytanie, jak udekorować komodę, są wszelkiego rodzaju kompozycje kwiatowe. Mogą to być rośliny doniczkowe lub cięte. Należy jednak pamiętać o regularnym podlewaniu kwiatów oraz, w razie konieczności, ich przycinaniu. Zwiędłe lub suche rośliny nie są estetyczne i zaburzają wygląd pomieszczenia. Bukiet kwiatów dobrze jest umieścić w centralnej części komody. Jest to najlepszy sposób na wyeksponowanie ich piękna.
W przypadku surowych wnętrz w roli dekoracji na komodę doskonale sprawdzą się różnokolorowe rośliny, które przełamią spokojny i neutralny wystrój komody w pomieszczeniach. Jeśli obawiacie się, że będziecie zapominać o regularnym podlewaniu i pielęgnacji roślin, pomyślcie o kompozycjach z suszonych kwiatów, gałązek lub liści. Ten prosty element może nadać wnętrzu wyjątkowy charakter.

Dużo, mało czy w sam raz – ile ozdób na komodę w salonie?

Wiecie już, czym można udekorować komodę. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o liczbie dodatków. Zbyt dużo różnego rodzaju dekoracji może wprowadzić chaos – przedmioty nie będą już stanowić ozdoby na komodę, a sprawią wrażenie bałaganu. Co więcej, utrzymanie czystości zbyt dużej liczby dodatków na komodzie jest bardzo trudne. Warto pamiętać, że zakurzone dekoracje nie są estetyczne.

W związku z tym planując zakup ozdób, warto przemyśleć każdy wybór. Jak udekorować komodę, aby nie zagracić przestrzeni? Najbezpieczniej jest wybrać kilka produktów – dwa, trzy lub cztery. Mogą być większych rozmiarów, ale również nie za duże. W ten sposób elementy będą gustownym dodatkiem i nie zaburzą wyglądu całego wnętrza. Możecie również trzymać się zasad, które zostały wymienione powyżej – w ten sposób łatwo i stylowo udekorujecie komodę w salonie i nie tylko.

Więcej inspiracji