Nowoczesny kosz na pranie – jak to możliwe?

jaki kosz na pranie

W obecnych czasach, które można by określić dwoma słowami: “szybko” oraz “łatwo”, ludzie ponad wszystko cenią sobie wygodę, a także funkcjonalność. Z tego powodu, ich wnętrza coraz rzadziej zapełniają niepotrzebne meble i bibeloty, które nie są w żadnym stopniu użyteczne. Wszystko staje się coraz nowocześniejsze, wygodniejsze i modniejsze. Wobec tego, czy da się unowocześnić i ulepszyć coś tak prostego, jak kosz na pranie? Jakie wybrać nowoczesne kosze na pranie? Podpowiadamy!


Klasyczny kosz na pranie

Kosze na pranie przyjmują wiele różnych form, jednak tymi najczęściej spotykanymi są klasyczne, proste, najczęściej w kształcie prostopadłościanu lub stożka. Najpopularniejsze są plastikowe kosze na pranie, idealnie sprawdzające się jako kosze na pranie. Niemniej, innymi popularnymi wariantami są kosze bambusowe, drewniane, a nawet materiałowe. Każdy z nich znakomicie pełni swoją funkcję, ale czy da się je “usprawnić”? Jasne, że tak. W końcu kosze na pranie nie muszą być tylko nudnym, prostym pojemnikiem na brudne ubrania. Może również pełnić funkcje dekoracyjną! W jaki sposób?


Drewniane kosze na pranie

drewniany, biały kosz na pranie

Drewniane kosze na pranie stanowią idealne rozwiązanie do ocieplenia wnętrza. W końcu drewno jest budulcem przywołującym nam na myśl naturę, która sama w sobie ociepla i uspokaja. Mogą to być złączone ze sobą pionowe bądź poziome wąskie lub szerokie deski, które stworzą stelaż naszego kosza. Wnętrze można wyłożyć, np. białym materiałem, stanowiącym worek na brudne ubrania.

Kosz na pranie z pokrywką stanowi idealne rozwiązanie, które pomoże nam zakryć nasze pranie, przez co zniknie ono z pola widzenia. Takie kosze nie tylko stanowią świetną ozdobę wnętrza, ale są również bardzo ekologiczne. Można wykonać go samodzielnie, nie potrzebując do tego ani specjalnych umiejętności, ani specjalistycznego sprzętu. Wystarczy młotek, gwoździe i trochę drewna z materiałem. Co więcej, samodzielna budowa kosza pozwala nam na dowolną modyfikację – od koloru i faktury drewna, po sam worek, jego materiał czy wzór. Ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Jeśli natomiast nie macie czasu na samodzielne majsterkowanie, warto rozważyć kupno gotowego kosza. Często są one wykonane również z cienkich gałązek lub bambusa. One również świetnie nadadzą się jako dekoracja!


Plastikowy kosz na pranie

Plastikowe kosze na pranie często kojarzą się z brzydkimi, niepasującymi pojemnikami, które najchętniej ukryłoby się w kącie łazienki, tak aby nikt go nie widział. Na szczęście, obecne czasy oferują nam znacznie szerszy wybór plastikowych koszy. Dzięki temu możemy znaleźć ten, który będzie idealnie pasował do naszego wnętrza. Dzisiejszy plastik jest modelowany, tak aby tworzył przeróżne wzory, przez co nasz kosz może być plastikowy, jednocześnie wyglądając jak drewniany a nawet materiałowy! Ich kolejną zaletą jest nieprzemakalność. Cecha ta odróżnia je od koszy materiałowych, które z łatwością chłoną wodę, czego późniejszą konsekwencją jest przykry zapach zgnilizny lub wilgoci. Ponad to, podobnie do koszy drewnianych, plastikowe mogą mieć pokrywę, aby ukryć widok naszych brudnych ubrań.


Metalowe kosze na pranie

kosz na pranie materiałowo-metalowy szary

Metalowe kosze na pranie często są wykonane nie tylko z metalowych elementów, ale również tych materiałowych. Zazwyczaj są to metalowe stelaże oraz materiałowe worki. Są to kosze idealnie sprawdzające się w większych łazienkach a nawet domowych pralniach. Jest tak, ponieważ kosze te często nie są pojedyncze. Oznacza to, że worków do przechowywania prania jest więcej niż jeden, co stanowi świetne rozwiązania dla osób kochających porządek. Producenci takich koszy najczęściej przewidują kosz na ciemne, białe oraz kolorowe ubrania, co znacznie ułatwia robienie prania, gdyż nie trzeba uprzednio segregować ubrań kolorami. Ale to nie wszystko! Wielu sprzedawców oferuje składane kosze na pranie, dzięki czemu można je z łatwością przewozić oraz przechowywać. Natomiast materiał koszy jest wymienny, dzięki czemu nie musimy wciąż patrzeć na ten sam fason worka, gdyż w każdej chwili można go zmienić bez konieczności kupna nowego kosza. Czyż to nie brzmi jak definicja nowoczesnego, funkcjonalnego kosza na pranie?


Polecane produkty

Więcej inspiracji