Jak połączyć stare meble z nowoczesnymi? Nasze Inspiracje

Stare meble przypominają o dawnych dobrych czasach oraz mogą być związane z członkami rodziny, dlatego dla niektórych wyrzucenie starych mebli jest ciężkie i większość ludzi chce je wykorzystać w swoich mieszkaniach. Antyki przywracają wspomnienia o rodzinie, ludzie są do nich przywiązani sentymentalnie i nie chcą ich wyrzucać. Również niektórym ludziom podoba się wygląd i estetyka antyków. Dlatego przychodzimy z pomocą jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami. Dzięki naszym poradom mamy nadzieję, że znajdziecie inspiracje i dacie szansę starym meblom.

Jak połączyć styl nowoczesnym ze starym?

Najczęściej styl stary jest używany w zabytkowych kamienicach, gdzie można wykorzystać użyte w niej stare meble. Ale najważniejsze pytanie to jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami, gdzie odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Antyki mogą być użyte jako tło gdzie w pierwszym planie znajdowały by się nowoczesne meble, utrzymane w stylu minimalistycznym. Styl minimalistyczny mebli działałby jako idealny kontrast do znajdujących się antyków w nowoczesnych wnętrzach.  W salonie kanapa oraz stolik kawowy stanowiłyby wizualne centrum, oraz strefę wypoczynku, gdzie wasi znajomi lub goście mogą podziwiać styl waszego pokoju. Dobrą opcją będzie także udekorowanie całego salonu lub kuchni w stylu minimalistycznym i dodanie jednego elementu ze starego stylu. 

antyki w nowoczesnych wnętrzach


Antyki w nowoczesnych wnętrzach  – aranżacja

Dobrą podstawą do połączenia antyków z nowoczesnymi meblami jest kolor pokoju. Idealnym do tego kolorem jest biel, która będzie pasowała do każdego typu mebli. Rodzaje mebli, które wraz z kolorem pokoju będą również dobrą podstawą to meble o prostej formie i kształcie. Dzięki tym połączeniom mocno różniących się od siebie stylów umeblowania, pokój stylowo będzie spójny oraz intrygujący na pierwszy rzut oka dla waszych gości. Gdzie stare meble w nowoczesnym mieszkaniu będą głównie przyciągać uwagę.

Jednak warto pamiętać, aby nie powstał dekoracyjny chaos poprzez wykorzystanie zbyt wielu elementów stylistycznych. Takich jak różne materiały, z których zostały wykonane umeblowanie, zbyt rożna liczba kolorów i zbyt mocno różniące się kształty mebli oraz wzorów pogarsza wizualnie całokształt pomieszczenia.

Jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami?

Stare meble w nowoczesnym wnętrzu? Jak je połączyć?

Jednak jeśli cały wystrój pokoju jest wzorowany na styl nowoczesny, to połączenie starych mebli może być dużym wyzwaniem na pierwszy rzut oka. Dlatego podamy kilka prostych sposobów jak udekorować stare meble w nowoczesnym stylu. Jednym z najlepszych sposób, który najczęściej działa to pomalowanie mebli na kolor waszego pomieszczenia. Jeśli kolor pomieszczenia to między innymi: biel, szarość, czerń lub inny stonowany kolor pokoju to będzie idealne rozwiązanie. Jednak jeśli w waszym wnętrzu są jaskrawa kolorystyka, to warto zwrócić uwagę na meble i użyć koloru jakie one posiadają. 

Ilość antyków ma też znaczenie, ponieważ zbyt duża ilość starych mebli spowoduje zmianę stylu. Jeśli o zachowanie nowoczesnego stylu we wnętrzu, a nie o całkowitą zmianę stylu na vintage, to jeden lub 3 meble na pokój będzie idealnym rozwiązaniem. Natomiast jeśli zamierzacie wymieszać dwa style ze sobą  to już zależy od gustu ilość antyków znajdujących się w pokoju. Jednak zalecamy użyć antyków w nowoczesnych wnętrzach jako tło lub jako element dodatkowy w wizualnym całokształcie pomieszczenia.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi: “Jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami?“, znaleźliście inspiracje oraz znaleźliście to czego szukaliście. Życzymy powodzenia w dekorowaniu waszego pomieszczenia.

Więcej inspiracji