Jak urządzić biuro domowe? Podpowiadamy

Coraz więcej z Was decyduj się na home office, czyli pracę ze swojego zacisza domowego. To rozwiązanie cieszy się szczególnym zainteresowaniem osób ceniących przede wszystkim spokój, autonomię, niezależność i oszczędność czasu. Wybór praktycznych, ładnych i pasujących do siebie nowoczesnych mebli do biura nie jest łatwym zadaniem. Idealne zagospodarowanie przestrzeni do pracy w domu może okazać się sporym wyzwaniem… Musimy w końcu połączyć funkcjonalność, organizację i nasze indywidualne preferencje w spójną całość. Dziś pokażemy Wam jak stworzyć nowoczesne i niezwykle praktyczne biuro domowe z unikalnym charakterem w stylu loftowym.

Biurko do pracowni

Krok pierwszy: wybierz przestrzeń

Pamiętaj, by pomieszczenie, które wybierzesz nie było zbyt małe, ponieważ musi w końcu pomieścić wszystkie dokumenty i meble do ich przechowywania. Ograniczona przestrzeń może okazać się bardzo problematyczna podczas projektowania Twojego biura. Watro też zwrócić uwagę na oświetlenie. Ze względu na nieodłączny element potrzebny do zachowania produktywności i dobrego samopoczucia jakim są promienie słoneczne, dobrze, by miejsce w którym pracujemy lub się uczymy posiadało minimum jedno okno.

Krok drugi: wybierz kolory

Przestrzeń biurowa powinna być pozbawiona dużej ilości intensywnych kolorów, zważywszy na to, że mogą one okazać się niepożądanym rozpraszaczem. Przy wyborze koloru ścian warto rozważyć błękit lub zieleń, a zwłaszcza ich delikatne odcienie. Mają one działanie uspokajające i wprowadzają do pomieszczenia przyjazny nastrój. Dla fanów mniej intensywnych barw dobrym rozwiązaniem będzie beż, biel i jasne odcienie szarości.

Krok trzeci: wybierz meble do biura domowego

To jeden z ważniejszych elementów podczas urządzania przestrzeni do pracy. Ważne jest tutaj połączenie indywidualnych preferencji z praktycznością. Świetnym rozwiązaniem, które nie tylko doda niepowtarzalnego stylu, ale też zapewni Tobie przestronne miejsce do pracy jest biurko narożne z szafką i półkami. Duży blat zmieści wszystkie potrzebne akcesoria biurowe. Szafki zapewnią miejsce do przechowywania najpotrzebniejszych dokumentów. Nowoczesne meble gabinetowe dają nam nieskończoną ilość rozwiązań. Do biurka możesz dodać półkę, dzięki której postawisz laptopa nieco wyżej, zyskując komfort pracy i dodatkowe miejsce na blacie. Warto też zaopatrzyć się w komodę z szafkami i przestronnym blatem. Za drzwiczkami kryje się dużo wolnej przestrzeni, której zagospodarowanie wiąże się z uzyskaniem miejsca w innych częściach pokoju. Podczas wykorzystania jej w celu przechowywania dokumentów warto zaopatrzyć się w organizery, które będą bardzo pomocne w utrzymaniu porządku.

Biurko narożne industrialne drewniane

Krok czwarty: wybierz fotel

Fotel biurowy

Oczywiście taki, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania. Aranżując przestrzeń biurową pamiętaj, o wyborze odpowiedniego fotela, ponieważ pomoże Ci to zachować prawidłową postawę ciała, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnego bólu pleców. Poza tym, wysokiej jakości fotele mają możliwość swobodnej regulacji wybranych parametrów, na przykład: wysokości siedzenia i zagłówka, co daje możliwość perfekcyjnego dopasowania do kształtu ciała. Jak widać, niezależnie od wieku, płci, czy wykonywanej pracy, warto zainwestować w komfort i zdrowie naszego kręgosłupa!

Krok piąty: wprowadź zieleń

Dzięki żywym kwiatom w biurze zyskasz wiele pozytywnych efektów w Twojej pracy! Zieleń kojarzona jest przede wszystkim z naturą, która pomaga w łagodzeniu stresu i utrzymaniu dobrego samopoczucia. Ponadto, większość roślin doniczkowych oczyszcza powietrze, poprawiając jego jakość. Czyste powietrze korzystnie wpływa na procesy twórcze mózgu. Kwiaty oczywiście pełnią też funkcję wizualną. Dodanie ich do przestrzeni biurowej pozytywnie wpłynie na ogólny wygląd pomieszczenia. Jeśli nie wiesz gdzie umiejscowić kwiaty, przychodzimy z pomocą!

Małe kwiaty doniczkowe będą doskonałym elementem dekoracyjnym biurka, z uwagi na to, że nie zajmują one dużej ilości miejsca. Znalezienie dla nich kawałka przestrzeni nie jest skomplikowane. W przypadku większych roślin proponujemy stawiać je na przykład na parapecie, komodzie lub półkach. Wprowadzając zieleń do biura mamy dużą dowolność i możliwość eksperymentowania, dzięki czemu możemy dopasować ustawienie roślin do naszych preferencji. Dla miłośników większej ilości kwiatów również znajdziemy idealne rozwiązanie, jakim są regały! Są uniwersalne i nadają się nie tylko na książki. Zagospodarowując wszystkie półki możesz stworzyć (ostatnio bardzo modną) ściankę kwiatową. 

Biuro domowe

Podsumowując, projektując biuro domowe musimy pamiętać o wielu aspektach. Poza uniwersalnością mebli do biura domowego niezwykle ważne jest nasze samopoczucie w danym pomieszczaniu. Warto kierować się własnymi preferencjami i upodobaniami, by w rezultacie stworzyć przestrzeń sprzyjającą produktywności i efektywności. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom biuro domowe będzie nie tylko miejscem do pracy, ale też miejscem, w którym będziesz chciał spędzać czas.

Biurko

Niezwykle praktyczne, przestronne i wyjątkowo uniwersalne.

Regał

Regał dobry nie tylko na książki. Świetny dodatek do Twojego wnętrza!

Fotel

Wygodny fotel pomoże Ci uniknąć bólu pleców. Komfort w najwyższym wydaniu!

Regał

Funkcjonalny regał na książki i rośliny.

Fotel

Chcesz uniknąć niepotrzebnego bólu pleców? Postaw na wygony fotel!

Biurko

Przestronne biurko będzie idealną przestrzenią do nauki i pracy.

Więcej inspiracji