Jak urządzić przedpokój w bloku i w domu jednorodzinnym?

jak urządzać przedpokój

Zakup nowego mieszkania, generalny remont lub drobny lifting połączony ze zmianą mebli – to tylko kilka sytuacji, w których warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych i poszukać inspirujących porad wnętrzarskich. O ile wśród nich znaleźć można mnóstwo cennych wskazówek i podpowiedzi w kwestii zagospodarowania salonów, sypialni, kuchni czy też łazienek, niewiele z nich wyjaśnia, jak urządzić przedpokoje. To specyficzne z wielu względów pomieszczenie i choć na co dzień nie spędza się w nim dużo czasu, stanowi swoistą wizytówkę, ponieważ odpowiada za pierwsze wrażenie po przekroczeniu progu domu czy mieszkania. Przedpokój może mieć różne wymiary, być większy, mniejszy, jasny, ciemny, długi i wąski lub kwadratowy. Często wpływ na wygląd przedpokoju ma fakt, w jakim budynku jest usytuowany – w bloku czy też w domu jednorodzinnym, w którym istnieje możliwość jego samodzielnego zaprojektowania. Jak wiadomo, w przypadku mieszkań konieczne jest dostosowanie aranżacji do cech pomieszczenia w formie, w której zostało ono stworzone przez architekta. Jakie meble do przedpokoju w bloku i domu jednorodzinnym będą pięknie wyglądały, a jednocześnie zapewnią funkcjonalność? Podpowiadamy!

Jakie meble do przedpokoju? Przestrzeń, która jest wizytówką mieszkania

Aby przedpokój skutecznie pełnił swoją funkcję, kluczowa jest jego stylowa, a jednocześnie zapewniająca wygodne użytkowanie aranżacja. Dlaczego połączenie tych aspektów ma szczególne znaczenie? Możecie sobie wyobrazić, że idziecie do kogoś z wizytą, dzwonicie do drzwi i wchodzicie do przedpokoju. Kiedy jest on zadbany, uporządkowany i gustowny, od razu pozytywnie postrzegacie gospodarzy. Gdy natomiast sprawia wrażenie zabałaganionego, urządzonego bez konkretnego planu i zamysłu, Wasza opinia o właścicielach mieszkania również prawdopodobnie się zmieni, w tym przypadku niestety na ich niekorzyść. To samo dzieje się, kiedy do Was po raz pierwszy lub kolejny przychodzą z wizytą goście. Na początku, zanim zobaczą resztę pomieszczeń, widzą przedpokój, w którym zostają powitani i zostawiają obuwie oraz okrycia wierzchnie. Już wtedy wyrabiają sobie opinię o estetyce wnętrz. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby przedpokój wzbudzał pozytywne emocje i niejako zapraszał do rozgoszczenia się w pozostałych pomieszczeniach. Aby tak było, dobrze wiedzieć, jakie meble do przedpokoju pozwolą osiągnąć zamierzony efekt.

urządzanie przedpokoju w bloku

Jak urządzić przedpokoje? Wyposażenie, którego nie może zabraknąć

Co powinno znaleźć się w przedpokoju? Można wskazać kilka elementów, które są kluczowe w jego aranżacji, innych zaś można zrezygnować, zależnie od indywidualnych preferencji czy wymiarów powierzchni do zagospodarowania. Szukając informacji o tym, jak urządzić przedpokoje, bez problemu przygotujecie listę niezbędnych mebli i akcesoriów. W tym pomieszczeniu niewątpliwie przyda się szafka na buty. Poukładane w niej obuwie nie będzie ustawione na widoku, wywołując efekt bałaganu. Innym kluczowym elementem wyposażenia są ławki. Podczas zakładania butów można wygodnie przysiąść lub oprzeć o taki mebel nogę, co ułatwi na przykład zawiązywanie sznurówek zapewni wygodne oczekiwanie na resztę domowników. Czego jeszcze nie powinno zabraknąć w przedpokoju? Oczywiście wieszaka na ubrania wierzchnie. Zarówno domownicy, jak i goście mogą odwiesić tam kurtkę czy płaszcz.

Jak urządzić przedpokój w bloku? Kilka cennych porad

urządzanie przedpokoju w domu

Czym różni się lokal w budynku wielomieszkaniowym od jednorodzinnego domu? Oprócz faktu, że w pierwszym przypadku ma się za ścianą sąsiadów, tego typu wnętrza charakteryzują się zazwyczaj niewielkim metrażem. Co więcej, bez uzyskania specjalnego pozwolenia nie można wówczas samodzielnie zmienić układu pomieszczeń poprzez wyburzenie i przesunięcie ścian. Często więc osoby mieszkające w bloku mają problem z funkcjonalnym urządzeniem przedpokoju. Jak tego dokonać? Przede wszystkim warto wybrać elementy wyposażenia, które spełniają jednocześnie kilka funkcji. W tym celu idealnie sprawdzają się skrzynie, które stanowią zarówno szafkę na obuwie, jak i siedzisko. Kiedy butów jest dużo, zaopatrzyć możecie się też w piętrowe ławki. Nie zajmą one dużo przestrzeni, a pomogą w zachowaniu porządku. Poza tym, jak urządzić przedpokój w bloku, warto pamiętać również, jak odpowiednio o niego dbać. Często ograniczone metrażem powierzchnie są wykorzystane do maksimum, co tworzy efekt bałaganu. W przypadku niewielkiego pomieszczenia najlepiej postawić zatem na minimalizm, przechowując rzeczy przeznaczonych do tego szafkach.

Jak urządzić przedpokój w domu jednorodzinnym? Szeroki wybór propozycji

Domy budowane według spersonalizowanego projektu pozwalają na dużą swobodę aranżacyjną. Przedpokoje przeważnie są przestronne i okazałe. W takim przypadku możecie sobie pozwolić na zastosowanie różnych elementów umeblowania bez obaw, że zajmą one zbyt dużo przestrzeni. Oczywiście warto wówczas postawić na większych rozmiarów szafkę na buty. Nie musi być ona również połączona z siedziskiem – można zaopatrzyć się w nie oddzielnie, zyskując jednocześnie kolejny komponent aranżacyjny. Zastanawiając się, jak urządzić przedpokój w domu jednorodzinnym, możecie poza funkcjonalnością skupić się na estetyce. Dobrym pomysłem będzie wybór stylowego stojącego wieszaka na ubrania. Co więcej, niepowtarzalnego stylu dodadzą pomieszczeniu wszelkiego rodzaju kompozycje dekoracyjne, na przykład świece poustawiane na designerskiej konsoli. Nie warto mimo wszystko przesadzać z mieszaniem różnych elementów wystroju – pamiętajcie o tym, by tworzyły one spójną całość.

Jak urządzić przedpokoje? Zróbcie to we własnym stylu, wykorzystując wysokiej jakości piękne meble BEGRYF, a efekt z pewnością pozytywnie Was zaskoczy!

Urządzanie przedpokoju

Więcej inspiracji