Jak ustawić meble w salonie z jadalnią?

W małych mieszkaniach szczególnie znajdujących się w bloku, jest mało miejsca i niektóre pokoje trzeba ze sobą łączyć aby zaoszczędzić na miejscu. Niektórzy łączą kuchnie z salonem, kuchnie z jadalnią, sypialnie z salonem, a dzisiaj pokażemy aranżacje salonu z jadalnią, jakie meble użyć aby wszystko ze sobą współgrało i wyglądało estetycznie i miło dla waszego oka.

Urządzanie salonu z jadalnią jakie meble wybrać?

Najpierw musimy wiedzieć jakie meble trzeba użyć aby jadalnia połączona z salonem była praktyczna i wygodna w użytkowaniu. W zakupie stołu powinniście się kierować wielkością blatu jakże kształtem, jednak również ważnym aspektem jest ilość znajdujących się domowników w waszym mieszkaniu. Stół powinien spełniać wasze wymagania jak i komponował się do stylu waszego salonu. Blat wykonany z drewna będzie dawał poczucie wygody przy większej ilości gości, i będzie idealnie pasował do jadalni stworzonej w stylu rustykalnym.

Natomiast blat zrobiony ze szkła lub marmuru będzie pasował do stylu minimalistycznego waszej jadalni. Kolejną rzeczą będzie wybór krzeseł do jadalni, które powinny być przede wszystkim wygodne aby dłuższe posiedzenia przy stole nie były dla was męczące oraz dla waszych gości. Również krzesła powinny być lekkie aby ich przesunięcie nie sprawiało większych problemów. Pamiętając że mając jadalnię połączoną z salonem, wybranie krzeseł, które można użyć przy posiedzeniach w salonie przy stoliku kawowym to dobry pomysł, który jest praktyczny i wygodny. Dzięki temu można zaoszczędzić na miejscu, bez niepotrzebnego zagracania miejsca i zaoszczędzić na kosztach kupując mniejszą ilość krzeseł do waszego salonu. Omówiliśmy meble użyte do jadalni to teraz, polecimy jakie meble wybrać do waszego salonu.

Najważniejszym elementem, który jest miejscem do odpoczynku po solidnym posiłku to kanapa lub sofa. Wybór kanapy jest ważny i zależy od waszych preferencji. Wielkość sofy jest zależna od wielkości mieszkania. Tak jak w przypadku stołu ile znajduje się domowników w domu, i jaką ilość gości przyjmujecie. Stolik kawowy przed sofą pozwala na odłożenie napojów po obiedzie w salonie, na przykład podczas oglądania filmu lub ulubionego serialu.

Warto pamiętać jednak o urządzeniu salonu z jadalnią, aby te dwa pokoje nie zderzały się ze sobą różnymi stylami i nie powstał chaos aranżacyjny. Prostym trikiem aby tego uniknąć jest wybranie mebli pasującej kolorystyką lub wykończeniem do stołu i umieszczanie przykładowo jednej komody lub szafki w salonie. Również z krzesłami znajdującymi się w jadalni, mające styl sofy lub waszej kanapy możecie uniknąć chaosu , także dodatki pomogą w zachowaniu jednolitego stylu salonu i jadalni w jednym pokoju.

Aranżacja salonu z jadalnią – jak ułożyć meble?

Ułożenie mebli jest ogromnie ważne szczególnie stołu w części jadalnej oraz kanapy w części wypoczynkowej. Dlatego przychodzimy z pomocą aranżacji salonu z jadalnią. Najpierw zaczniemy od stołu, gdzie jednym z propozycji to ułożenie blatu obok okna, by dawało ono naturalne światło. Umożliwi to podziwianie natury, które uprzyjemni spożywanie między innymi śniadania z samego poranka. Kolejną propozycją jest ustawienie stołu blisko kuchni, co ułatwi i przyśpieszy noszenie garnków oraz także naczyń do stołu podczas rodzinnych uroczystości lub kolacji z zaproszonymi gośćmi.

Ważna jest aby aranżacja salonu połączonego z jadalnią współgrała ze sobą. Dlatego ustawienie kanapy i również stolika kawowego w rogu pomieszczenia, będzie bardzo dobre jeśli stół stoi na środku pokoju. Jeśli chcecie mieć troszkę więcej wolnego miejsca w salonie. Dla większych mieszkań sofa ułożona tyłem do stołu będzie wydzielała salon od jadalni, gdzie telewizor i strefa RTV będzie dobrze widoczna dla osób siedzących przy stole. Oświetlenie w obu strefach pokoju jest ważne i dobrym wyborem jest światło naturalnego, jednak jeśli już trzeba skorzystać to światło o ciepłych barwach będzie dobrą alternatywą. Kolorystka obu pomieszczeń powinna ze sobą współgrać lub powinna być jednakowa dla zachowania spójności salonu i jadalni w jednym pokoju. Najpopularniejsze kolory ścian to: biały, szary, beż jak też odcienie zieleni lub brązu.

Mamy nadzieję że dzięki temu wpisowi pomogliśmy wam jak ustawić meble w salonie połączonego z jadalnią. Życzymy powodzenia, również polecamy resztę inspiracji znajdujących się na naszej stronie.

Więcej inspiracji