Jak zaaranżować pokój w duchu Feng Shui?

Styl Feng Shui pomaga w danym pomieszczeniu i w całym mieszkaniu zachować harmonię oraz pomaga połączyć się z naturą. W stylu Feng Shui ustawienie mebli odpowiadającym kierunkom świata, między innymi takich jak: Północ, Wschód oraz Południowy-zachód jest ważne i ma znaczenie od rodzaju pokoju. Brzmi to skomplikowanie, dlatego przychodzimy z pomocą na pytanie, jak wykorzystać Feng Shui w pokoju?

Feng Shui: Kolory pomieszczenia

Najważniejszym czynnikiem kolorów feng shui jest naturalne światło oraz barwy. Im więcej światła tym lepiej, jednak nie każdy ma dostęp do dużej ilości naturalnego oświetlenia. Dobrym rozwiązaniem na ten problem będą lampy dające odpowiednią barwę światła, najlepsze będą ciepłe barwy, które dadzą uczucie relaksu. Wraz z kolorem lamp, również kolory farb użytych do waszego pomieszczenia ma znaczenie, gdzie również naturalne kolory będą idealne. Jednak zależnie od rodzaju pomieszczenia, inny rodzaj kolorystyki ma znaczenie. Salon ma być pierwszą rzeczą jaką się widzi po wejściu do pokoju, dlatego powinien być duży i powinien wprowadzać pozytywną energię. Bardzo dobrym do tego kolorem jest: czerwień, żółty oraz pomarańczowy. Nie chodzi o to aby cały pokój był pomalowany w tak intensywnych kolorach, ale kolor mebli takich jak kanapa, pufy, lub foteli. Także kolory Feng Shui do dodatków takich jak: poduszki i świeczki, wprowadzą pozytywną energię do waszego salonu.

Kolory Feng Shui

Feng Shui: Zasady aranżacji sypialni oraz łózka

W feng shui zasady w sypialni są ściśle określone, jednak najpierw omówimy samo umieszczenie pokoju. Podczas projektowania mieszkania, umieszczenie sypialni w północnej części budynku, dzięki czemu w waszej sypialni będzie panował przyjemny chłód. Również sypialnia powinna znajdować się w ustronnym miejscu, z dala od miejsc, gdzie jest pełno ruchu w waszym mieszkaniu takich jak: salon, przedpokój oraz z dala od  kuchni i jadalni. Kolejną zasadą w sypialni Feng Shui jest materiał z jakiego jest wykonane łóżko, najlepszym do tego jest drewno. Daje ono poczucie połączenia z naturą oraz element relaksu podczas snu. Łóżko nie powinno być przylegające do ziemi, lecz znajdująca się wolna przestrzeń. Gdzie utrzymanie pod nią czystości przeniesie się do sfer naszego życia i da w nim harmonie oraz stabilizacje waszych emocji.

 feng Shui zasady w sypialni

W Feng shui ustawienie łóżka gra ogromną rolę, według filozofii ciało podczas snu odbiera naturalne fale płynące z natury, dlatego ustawienie łózka powinno być takie, aby sprzyjało harmonijnemu przepływowi energii. Położenie głowy również ma znaczenie, gdzie to głowa powinna znajdować się w kierunku północnym, a natomiast nogi w kierunku południowym. Największym problemem tego sposobu jest znalezienie miejsca, szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie każda ilość wolnego miejsca jest na wagę złota. Warto wtedy zwrócić uwagę czy ustawienie łóżka względem stron świata nie będzie za bardzo zabierało miejsca w waszej sypialni.  

Aranżacja mebli w stylu Feng Shui 

Ustawienie mebli w Feng Shui, umożliwi wam aranżacje pokoju w taki sposób, aby każdy gość przychodzący do waszego pomieszczenia czuł się komfortowo. Dlatego meble w salonie takie jak: sofa, fotele oraz narożnik, są najważniejsze i nie powinny znajdować się tyłem do wejścia, gdzie siedząc plecami do drzwi czujemy duży dyskomfort. Idealnym rozwiązaniem tego problemu to ustawienie mebli Feng Shui w taki sposób, że osoba siedząca ma za swoimi plecami ścianę. Dzięki temu czujemy się komfortowo i możecie wraz ze swoimi gośćmi lepiej wypocząć i się zrelaksować. Ta zasada liczy się wszystkich pokoi znajdujących się w waszym mieszkaniu jeśli chcecie się trzymać filozofii feng shui. Warto pamiętać aby zachować porządek i harmonie w waszych pokojach poprzez sprzątanie i nie utrzymywanie bałaganu. Harmider w pomieszczeniu wprowadza negatywną energie, co może przejść do części waszego życia i wywołać w nim chaos.
Mamy nadzieje, że odpowiedzieliśmy na wasze pytanie, jak wykorzystać Feng Shui w pokoju? Trzymamy kciuki w inspirowaniu się tą filozofią.  Zapraszamy również po więcej inspiracji na naszą stronę.

Więcej inspiracji