Jak zamontować wieszak na ręczniki w łazience?

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Bez znaczenia, czy jest duża, czy wręcz przeciwnie, musi być bowiem wyposażona tak, aby korzystanie z niej było przyjemne i komfortowe. Czego nie może zabraknąć w żadnej z nich? Z pewnością ręczników, dlatego w dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jak zamontować wieszak na ręczniki w łazience, aby ten element wyposażenia był spójny z aranżacją wnętrza i pozwalał na wygodne użytkowanie na co dzień. Serdecznie zapraszamy do lektury!

wieszaki w łazience

Montaż wieszaka na ręczniki

Zanim odpowiemy na pytanie, na jakiej wysokości zamontować wieszak, warto wspomnieć o tym, że obecnie w łazienkach wykorzystuje się przeróżne warianty mniejszych i większych mebli. Od tych wykonanych ze stali nierdzewnej, po modele drewniane, chromowane, a także całkowicie plastikowe. Zastanawiając się nad tym, jak zamontować wieszak na ręczniki, należy pamiętać o tym, że różne materiały, wymagają odmiennego traktowania. Czasem konieczne będzie wykorzystanie wiertarki i wykonanie otworów w ścianie. W innym przypadku będzie można swobodnie przykleić wieszak do szafki za pomocą specjalnych mocowań, które znajdują się na jego odwrocie. Do nieinwazyjnego montowania świetnie sprawdzają się także specjalne przyssawki, które najczęściej są przezroczyste. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, jak zamontować wieszak na ręczniki, a jednocześnie chcecie uniknąć wiercenia, wybór montażu bez użycia wiertarki będzie świetną opcją.

Na jakiej wysokości zamontować wieszak, aby korzystanie z niego było wygodne?

wieszaki w łazience - montaż

Jeżeli udało Wam się wybrać odpowiedni wieszak i jego sposób montażu, warto zastanowić się również nad tym, gdzie powinien się znajdować. Na jakiej wysokości powinien być umieszczony wieszak na ręczniki, aby codzienne korzystanie z niego było komfortowe? Uchwyt, który ma znaleźć się w niedalekiej odległości od umywalki, najlepiej umieścić na wysokości około 140-145 cm, ponieważ wówczas sięganie po ręcznik po umyciu dłoni nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jak z kolei zamontować wieszaki na ręczniki, które mają znaleźć się obok prysznica? Tutaj zdecydowanie lepiej postawić na wyższe umiejscowienie – tak, aby skorzystanie z ręcznika po kąpieli, nie było wyzwaniem. Zastanawiając się nad wysokością wieszaków, warto uwzględnić potrzeby wszystkich domowników. Szczególnie wtedy, gdy z łazienki korzystają nie tylko dorośli, ale także dzieci.

Komfortowa łazienka

Wiecie już, jak zamontować wieszaki na ręczniki obok umywalki i te, które mają znaleźć się w bezpośrednim towarzystwie prysznica. Również wybór samego sposobu montażu nie powinien stanowić problemu. Warto wspomnieć jednak jeszcze o tym, że dla rodzin z dziećmi, bardzo przydatnym rozwiązaniem okazują się wieszaki wyposażone w dwa, a nawet trzy rzędy haczyków. W ten sposób tekstylia mogą zostać powieszone na różnych wysokościach, dzięki czemu każda osoba korzystająca z łazienki, będzie miała do nich łatwy dostęp.

Odpowiadając na pytanie, na jakiej wysokości zamontować wieszaki na ręczniki, warto uwzględnić potrzeby różnych osób – mogą nie być takie same. W jednym domu lepszą opcją będzie bezinwazyjny montaż na niższej wysokości, w innym z kolei, dobrym rozwiązaniem okaże się zawieszenie wieszaków wysoko i zamontowanie ich z wykorzystaniem wiertarki. Najważniejsze jest nie tylko to, aby wieszak dobrze się prezentował, lecz aby korzystanie z niego nie stanowiło żadnego problemu dla osób korzystających z danej łazienki.

Więcej inspiracji