Jaki kolor mebli kuchennych jest modny? Sprawdź nasze propozycje

Bycie zawsze na bieżąco z trendami w kategorii wystroju wnętrz nie jest łatwym zadaniem. Dodatki można zmieniać co sezon, jednakże meble zazwyczaj zostają z nami na zdecydowanie dłużej. Można jednak zaaranżować wnętrze tak, aby zawsze prezentowało się modnie. A zatem jakie kolory mebli kuchennych wybrać, aby wpasować się w obecnie panujące trendy i jednocześnie bez większego problemu móc przygotować mieszkanie na kolejne sezony? W poniższym wpisie przedstawimy nasze propozycje.

Jaki kolor mebli kuchennych jest modny?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, jaki kolor mebli kuchennych jest aktualnie modny. W danym sezonie zazwyczaj popularny staje się wybrany styl, w obrębie którego dostępnych jest wiele możliwości dokonania różnego rodzaju aranżacji. Kolory do kuchni powinny być jednak odpowiednio przemyślane – meble mają bowiem nie tylko pięknie się prezentować, ale także być praktyczne. Niektóre barwy szczególnie podkreślają bowiem zacieki czy plamy, o których powstawanie podczas gotowania nietrudno.

Zastanawiając się, jakie kolory szafek kuchennych oraz pozostałych elementów wyposażenia wybrać, warto poza obecnie panującymi trendami spojrzeć także na styl, w jakim została urządzona reszta domu lub mieszkania. Szczególne znaczenie ma to w przypadku, gdy kuchnia jest połączona z salonem. Powinna ona wówczas komponować się z resztą wnętrza, aby przejście pomiędzy poszczególnymi pokojami stanowiło spójną całość.

kolor mebli do kuchni jaki wybrać

Jaki kolor kuchni jest zawsze modny?

Istnieje kilka barw mebli, które nigdy nie wyjdą z mody. Z pewnością można zaliczyć do nich biały, beżowy, brązowy oraz czarny. A zatem jeśli zastanawiacie się, na jakie kolory mebli kuchennych postawić, aby urządzić wnętrze zgodnie z panującymi trendami, śmiało możecie zdecydować się na którąś z wymienionych barw. Wybierając kolory szafek kuchennych, warto zwrócić także uwagę na oświetlenie oraz wymiary pomieszczenia – przy pomocy kolorów i ich zestawień można optyczne powiększyć lub zmniejszyć pokój, wydzielić w nim strefy etc. 

A zatem jakie kolory mebli kuchennych będą zawsze stanowiły znakomity wybór? Pierwszym z nich niewątpliwie jest biały. Wpasowuje się on w wiele obecnie popularnych trendów – przede wszystkim jest on nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego. Wszelkiego rodzaju minimalistycznie urządzone wnętrza również w dużej mierze opierają się na kolorze białym. Wiele osób martwi się o łatwe powstawanie zabrudzeń przy tej barwie mebli. Wszystko zależy jednak od ich struktury i jakości – wielu producentów dba o to, aby powierzchnia ich wyrobów była łatwa w czyszczeniu.

ciemne kolory mebli do kuchni

Ponadczasowe kolory szafek kuchennych

Drewno to materiał, który od lat obecny jest w wielu trendach. Nic w tym dziwnego, ponieważ z jego zastosowaniem stworzyć można wiele ciekawych i bardzo zróżnicowanych aranżacji. Kolory do kuchni bezpośrednio łączące się z naturalnym drewnem to oczywiście odcienie brązu oraz beżu. Możliwość kombinacji i dopasowania tego typu mebli jest w zasadzie nieograniczona.

Jakie odcienie drewna są obecnie najchętniej wykorzystywane przy urządzaniu kuchni? Ostatnimi czasy niezwykle popularny stał się styl industrialny. Meble drewniane mają wówczas zazwyczaj ciemną barwę i widoczną naturalną fakturę, a ponadto ozdobione są czarnymi detalami. Całkowitym przeciwieństwem jest jednak równie popularny styl boho. Tutaj dominuje drewno w jasnych odcieniach brązu i łączone jest ono zazwyczaj z kolorem białym.

Alternatywne kolory mebli do kuchni

Jaka barwa jest równie ponadczasowa i aktualnie bardzo często przewija się w wielu aranżacjach? Jest to oczywiście czerń. Podobnie jak w przypadku bieli widoczność zabrudzeń oraz łatwość czyszczenia w dużej mierze zależy od konkretnego produktu i jakości jego wykonania. Czarne meble obecne są w kuchniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, industrialnym oraz glamour. 

Czarne szafki kuchenne stanowią mocny akcent i mogą przytłoczyć wiele pomieszczeń, dlatego rozwiązanie tego typu poleca się zwłaszcza w przypadku dużych, przestronnych pomieszczeń. Intensywne barwy zestawiać można także z jasnymi elementami, aby dodać aranżacji lekkości. Często spotyka się na przykład połączenie ciemnych szafek kuchennych z drewnianymi detalami. W stylu glamour nierzadko z kolei obserwuje się połączenie czarnych połyskujących elementów wyposażenia z białymi dodatkami.

jaki najlepszy kolor mebli w kuchni

Aranżacje kuchenne wpasowujące się w trendy

Dzięki naszym poradom wiecie już, jaki kolor kuchni jest modny obecnie oraz jak urządzić wnętrze, aby wpasowywało się w panujące trendy na dłużej niż tylko jeden sezon. Jaki kolor mebli do kuchni wybrać, jeśli obecnie urządzacie mieszkanie lub jesteście w trakcie całkowitej zmiany jego wystroju? Biały, beżowy, brązowy oraz czarny zawsze będzie dobrym wyborem. Możecie bez problemu dopasować te barwy do stylu industrialnego, boho, minimalistycznego, glamour oraz wielu innych. Decydując się na jedną z wymienionych barw, możecie zmieniać jedynie dodatki i dekoracje i podążać za trendami bez konieczności szybkiej zmiany mebli.

Poza kolorem zwróćcie uwagę na strukturę oraz to, czy meble są matowe, czy też połyskujące. Barwa jest jednolita, czy poszczególne odcienie przeplatają się ze sobą? Te wszystkie aspekty mają wpływ nie tylko na wygląd kuchni, ale także na jej praktyczność oraz wygodę czyszczenia. Pamiętajcie także o tym, jak dużą rolę odgrywa oświetlenie. Stosując się do tych wszystkich zaleceń, stworzycie modne, uniwersalne wnętrze na wiele sezonów, w którym aż będzie chciało się przebywać!

Więcej inspiracji