Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?

Jaki stolik kawowy do salonu

Stolik do salonu, dobrany zgodnie z panującym w pomieszczeniu stylem wystroju wnętrz oraz potrzebami jego właścicieli z pewnością ma szansę stać się częścią jednego z głównych miejsc, wokół których będzie toczyło się życie rodzinne i towarzyskie. Warto więc wiedzieć, jaki stolik kawowy do salonu będzie najlepszy. Jeden z najważniejszych mebli w salonie niegdyś był zarezerwowany wyłącznie dla arystokracji, zdobiąc modne i nowoczesne bawialnie. Dzisiaj stolik kawowy w salonie jest na tyle powszechnym rozwiązaniem, że trudno wyobrazić sobie wypoczynek bez tego funkcjonalnego i zdobiącego wnętrze elementu.

Jaki stolik kawowy do salonu będzie najlepszy?

Jak dobrać stolik kawowy, żeby idealnie podkreślał wystrój i był wygodny dla domowników?

  • Warto przemyśleć rozmiar przyszłego stolika. Zbyt mały może wizualnie zaburzyć układ salonu, natomiast zbyt duży łatwo zagraci przestrzeń i zdominuje wystrój. Warto pamiętać o przejściu oraz przestrzeni pomiędzy kompletem wypoczynkowym a stolikiem.
  • Stolik kawowy w salonie musi mieć odpowiednią wysokość. Idealny będzie wybór takiego stolika, którego wysokość będzie mniej więcej pokrywała się z wysokością siedzisk mebli wypoczynkowych.
  • Stolik kawowy do małego salonu warto wybierać, uwzględniając nie tylko ergonomię, lecz także materiał, z którego został wykonany. Polecamy dopasowanie go kolorem lub materiałem do pozostałych mebli i dodatków, ponieważ monochromatyzm pomaga wizualnie powiększyć wnętrze.
  • Warto wiedzieć, że okrągłe stoliki kawowe dobrze wyglądają w przestrzeni, w której prym wiodą surowe oraz klasyczne, eleganckie formy, natomiast kwadratowe stoliki podkreślają surowe linie innych mebli i dodatków.

Jak dobrać stolik kawowy?

Jaki stolik do salonu będzie najlepszy? Ponieważ stolik kawowy najczęściej stanowi centrum salonu, zaleca się, aby był on nie tylko funkcjonalny, lecz także stylowy. Stolik kawowy w salonie służy wielu czynnościom. Oto nasze wskazówki na temat wyboru tego właściwego:

  • Jeśli stolik kawowy w salonie ma służyć za uzupełnienie strefy relaksu wraz z paroma fotelami czy wygodnymi krzesłami, polecamy wybór małego stolika na wysokich nogach.
  • Jaki stolik kawowy do salonu z dużym, wieloczęściowym wypoczynkiem wybrać? Idealny będzie w tym przypadku zestaw dwóch lub trzech stoliczków kawowych, które można ustawiać w dowolnych miejscach.
  • Dla osób, które uwielbiają jeść podczas oglądania telewizji, polecamy wybór większej wersji stolika o takiej wysokości, która pozwala wygodnie ucztować, siedząc na kanapie.
okrągły stolik kawowy w salonie

Jaki stolik kawowy do małego salonu wybrać?

Podczas urządzania małego salonu, przede wszystkim warto rozważyć zakup przedmiotów wielofunkcyjnych. Stolik kawowy do małego salonu może jednocześnie pełnić funkcję stołu jadalnianego. Wystarczy wybrać wersję z szerokim blatem i odpowiednią wysokością nóg. Inną wersją wygodnego stolika dla małej przestrzeni

będzie taki, który zawiera dodatkowe miejsce na przechowywanie, na przykład szufladkę czy półkę, którą możemy wykorzystywać bezpośrednio lub ustawić na niej koszyk do przechowywania drobiazgów. Stolik kawowy do małego salonu ma mieć niewielkie gabaryty, lecz nikt nie powiedział, że ma być jeden! Warto rozważyć wybór zestawu stolików o nietuzinkowym dizajnie – jeden z nich może pełnić funkcję stolika do kawy, a pozostałe można wykorzystać w celach dekoracyjnych, na przykład stawiając na nich doniczki z kwiatami.

Jak powinien być ustawiony stolik kawowy w salonie?

stolik kawowy - jaki wybrać

Jak dobrać stolik kawowy, aby idealnie współgrał z wystrojem salonu? Poniżej przedstawiamy nasze wskazówki:

  • Warto upewnić się, że układ mebli w salonie pozwala na postawienie wybranego stolika kawowego dość blisko kanapy czy fotela, żeby nie trzeba było wstawać za każdym razem, by odstawić filiżankę, odłożyć czasopismo czy pilota od telewizora. Idealna odległość stolika od miejsc siedzących to 30-40 cm.
  • Jak dobrać stolik kawowy, żeby ustawić go na małej przestrzeni? Jeśli ustawienie stolika wypada w miejscu przejścia do innego pokoju lub korytarza, warto wybrać stolik takiego rozmiaru, aby przy ustawieniu mebli pozostawało przejście nie węższe niż 90 cm.
  • Wybierając stolik kawowy do małego salonu, w którym ustawienie mebli nie pozwala na ulokowanie typowego stolika kawowego, dobrym rozwiązaniem będzie mały stolik kawowy z wysuniętym blatem. Taki mebel można ustawić z boku kanapy czy fotela, kierując blat do środka.

Jaki stolik kawowy do salonu wybrać? Warto poświęcić czas na wybór takiego stolika, który będzie nie tylko odpowiadał domownikom, lecz także idealnie współgrał z przestrzenią w salonie.

Polecane produkty

Więcej inspiracji