Loftowa przestrzeń bezpieczna dzieciom

Najmłodsi członkowie gospodarstwa domowego nie tylko wnoszą dużo uśmiechu i radości do codziennego życia, ale też wymagają od nas odpowiedniej organizacji przestrzeni w mieszkaniu. Nowoczesne meble loftowe pozwalają nam urządzić niezwykle praktyczne wnętrza, które ponadto ułatwią przystosowanie miejsca zamieszkania do swobodnej, a przede wszystkim bezpiecznej eksploracji przez najmłodsze dzieci. Ostre krawędzie mogą być niebezpiecznymi punktami, w które Twoje dziecko może się niefortunnie uderzyć. Poza odpowiednimi kształtami mebli, ważny jest materiał z którego zostały one wykonane. Nikt nie chce pozbywać się elementów wyposażenia wnętrz przez plamy spowodowane przez farby i kredki. Jakie meble wybrać do mieszkania z dziećmi? Podpowiadamy!

bezpieczne meble loftowe dla dzieci

Biały stół loftowy do jadalni

Jednym z elementów, który zagraża bezpieczeństwu dzieci są ostre krawędzie stołów i krzeseł. W naszej ofercie znajdą państwo biały loftowy stół do jadalni, który posiada zaokrąglone krawędzie. Tego typu stoły są najbezpieczniejszą opcją nie tylko w przypadku dzieci, ale też osób starszych. Najmłodsi, eksplorując przestrzeń, czasem przez przypadek uderzają o różne przedmioty, w tym meble. Zaokrąglone krawędzie stołu zmniejszają ryzyko przypadkowych, bolesnych uderzeń i urazów. Ponadto, nasz biały stół loftowy został wykonany z materiału łatwego w czyszczeniu. W przypadku poplamienia go wystarczy użyć wilgotnej ściereczki. Większe plamy usuniesz przy użyciu łagodnego detergentu.

Krzesła plastikowe

Białe krzesła plastikowe do jadalni lub salonu to doskonały wybór dla domów z dziećmi. Nie tylko pięknie rozjaśnią przestrzeń, ale też będą w pełni bezpieczne przez brak ostrych krawędzi. Materiał, z którego zostały wykonane krzesła gwarantuje możliwość bezproblemowego wyczyszczenia w przypadku porysowania lub pomalowania. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. W przypadku większych zabrudzeń zalecamy użycie delikatnego detergentu, który z łatwością je usunie.

Wesprzyj samodzielność swojego dziecka z bambusowym stołkiem łazienkowym

Niektórych kwestii nie jesteśmy w stanie zmienić – na przykład wysokości szafki łazienkowej pod umywalkę. Pomimo tych małych niedogodności, możesz wesprzeć rozwój samodzielności swoich pociech. Nasz bambusowy stołek łazienkowy pozwoli dosięgnąć do umywalki, dając możliwość samodzielnego wykonania podstawowych czynności higienicznych. W ten sposób nie tylko nauczysz swoje dzieci czystości, ale też dodatkowo wesprzesz rozwój samodzielności i poczucia sprawczości. Nasz bambusowy stołek łazienkowy jest lekki, co pozwala na jego przenoszenie nawet przez dzieci. Nada się on nie tylko przy myciu zębów i rąk, ale też ułatwi sięganie do wyższych półek w szafie.

bambusowy stołek łazienkowy

Wieszak ścienny czy stojący?

Urządzając przestrzeń sprzyjającą rozwój dziecka, pamiętaj o wyborze wiszących wieszaków ściennych zamiast stojących. Każdy mebel umieszczony na podłodze stwarza potencjalne zagrożenie eksplorującym przestrzeń dzieciom. Przewrócenie wysokiego wieszaka nie jest trudne, a może przysporzyć wiele problemów. Dziecko może na przykład pociągnąć za pozostawione na nim okrycia wierzchnie, co skutkuje przewróceniem mebla. Wybierając wieszaki wiszące ścienne stwarzasz otwartą przestrzeń do poznawania świata, tym samym dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Nieoczywiste rozwiązanie z bambusowym koszem na pranie!

bambusowy kosz na pranie

Jesteśmy fanami nieoczywistych i praktycznych rozwiązań, które tworzymy z myślą o ułatwieniu codziennego życia. Wiemy, jak trudne jest utrzymanie porządku w domu z dziećmi. Przychodzimy do Was z innowacyjną propozycją. Bambusowy kosz na pranie może pełnić wiele różnych funkcji. Poza oczywistą – łazienkową, może być wykorzystywany do przechowywania zabawek. Kosze z naszej oferty pozwalają urozmaicić przestrzeń dzienną i zachować porządek. Ponadto, są bardzo lekkie, co ułatwia ich przenoszenie. Atrakcyjna faktura i unikalny design nie tylko wprowadzą ciekawy element dekoracyjny do pomieszczenia, ale też pozwolą przechowywać wszystkie zabawki Twojego dziecka w jednym miejscu.

Podsumowując, wybór mebli jest niesamowicie istotną kwestią podczas urządzania przestrzeni przyjaznym małym dzieciom. Wybierając elementy wyposażenia wnętrz, rekomendujemy wybór mebli z zaokrąglonymi rogami. Jest to najbardziej bezpieczna opcja. Dzięki temu unikniemy niechcianych uderzeń w ostre krawędzie. Wybór krzeseł również jest niesamowicie ważny. Nie tylko kształt, ale też materiał z którego zostały wykonane meble ma ogromne znaczenie. Zarówno nasz loftowy stół do jadalni jak i krzesła plastikowe dają możliwość bezproblemowego wyczyszczenia ich w razie potrzeby. Wystarczy użyć wilgotnej ściereczki z ewentualnym dodatkiem delikatnego detergentu. Nowoczesne meble loftowe dają też możliwość wspierania samodzielności dzieci. Dzięki łazienkowemu stołkowi bambusowemu nawet najmłodsi dosięgają do umywalki i mogą sami wykonywać najprostsze czynności higieniczne.

Biały stół loftowy do jadalni

Zaokrąglone rogi gwarantują bezpieczeństwo. Brak ostrych krawędzi minimalizuje ryzyko niebezpiecznych wypadków.

Brązowe krzesło plastikowe

Plastikowe krzesło bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. W przypadku mocniejszych plam zalecamy użycie łagodnego detergentu.

Czarny okrągły stół loftowy

Brak ostrych krawędzi minimalizuje ryzyko niebezpiecznych wypadków. Ponadto stół jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką.

Bambusowy stołek łazienkowy

Pomocny w nauce czynności samoobsługowych małych dzieci. Dzięki niemu najmłodsi bez problemu dosięgną do umywalki!

Obrazek wyróżniający: obraz autorstwa Freepik 

Więcej inspiracji