Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią? Nasze aranżacje i inspiracje

przykładowa aranżacja pokoju dziennego z sypialnią

Urządzenie salonu z sypialnią nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy wybrać odpowiednie meble do pokoju dziennego, które będą mogły pełnić funkcję również mebli do sypialni. Wobec tego, jak urządzić pokój dzienny, będący zarówno salonem jak i sypialnią?

Wielofunkcyjne meble – jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

Meble, które w większych mieszkaniach są dedykowane tylko do salonu, w przypadku aranżacji pokoju wielofunkcyjnego, mogą pełnić funkcję mebli sypialnianych. Są to między innymi wielofunkcyjne stoliki kawowe, kanapy oraz rogówki. Tworząc pokój dzienny z sypialnią, meble te pełnią dwojakie funkcje. Za dnia, stolik do kawy będzie niezbędnikiem do picia kawy z przyjaciółmi siedzącymi na kanapie. Wieczorami natomiast, będzie odpowiednikiem przyłóżkowego stolika nocnego. Kanapa oraz rogówka, będące miejscami odpoczynku i relaksu, wieczorami zmienią się w wygodne łóżko. Jak widać, meble mogą pełnić różne funkcje w zależności od pory dnia. Ważne więc, aby w przypadku urządzania pokoju wielofunkcyjnego, ich wybór był dokładnie przemyślany.

pokój dzienny z kanapą narożnikową

Jak urządzić pokój dzienny ? Pomysły na aranżacje

Meble do salonu z sypialnią powinny być wielofunkcyjne. Z tego powodu, wybieramy meble, które mogą być użyteczne zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami lub późną nocą. Najważniejszym meblem do pokoju dziennego z sypialnią jest rozkładana kanapa lub rozkładana rogówka. Idealnie sprawdzą się w roli miejsca do odpoczynku i relaksu za dnia oraz łóżka w ciągu nocy. Co więcej, idealnie sprawdzą się również w przypadku przybycia gości. Dzięki temu, pokój dzienny może stać się dodatkową sypialnią.

Stolik kawowy do pokoju wielofunkcyjnego

Przy wyborze stolika nocnego należy kierować się przede wszystkim rozmiarem salonu. Stolik kawowy powinien się zmieścić w pokoju zarówno w czasie, gdy kanapa bądź rogówka są rozłożone, oraz gdy są złożone. Z tego powodu, rozmiar stolika kawowego pełni kluczowe kryterium jego wyboru. Kiedy upewnimy się, że jego wymiary są odpowiednie do naszego wnętrza, należy skupić się na jego formie. Dobrym wyborem stolika kawowego do salonu z sypialnią będzie stolik zawierający podblatową półkę. Dzięki temu, umożliwi przechowywanie większej ilości przedmiotów, nie zajmując przy tym blatu. Jest to cecha szczególnie użyteczna w ciągu dnia, na przykład w czasie spożywania posiłku na kanapie.

Jak dobrać stolik do kawy w pokoju dziennym?

przykład aranżacji stolików do kawy względem kanapyW przypadku umeblowania pokoju dziennego z sypialnią, najważniejsze jest centrum pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest wybór dwóch identycznych stolików do kawy o małych rozmiarach, które będą mogły stać na obu końcach kanapy. Wówczas pełnią funkcję stolików nocnych oraz nie wymagają przestawienia, gdy ktoś rozłoży kanapę. Innym pomysłem, jest postawienie długiego, ale wąskiego stolika kawowego, w przypadku gdy naszą sofą jest rogówka. Mniejsza głębokość stolika umożliwia wygodne przestawienie stolika, gdy rogówka jest rozłożona, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Jednocześnie, nie straci on niezbędnej powierzchni blatu, ponieważ niewielką głębokość rekompensuje długość.Jak umeblować pokój dzienny z sypialnią? Inspiracje.

Po wyborze odpowiedniej rozkładanej kanapy bądź rozkładanej rogówki, a także stolika do kawy, przychodzi czas na wybór pozostałych mebli do salonu. Ich rozstawienie jest uzależnione przede wszystkim od rozmiarów pomieszczenia. Jeśli pokój dzienny jest duży i zawiera w sobie jadalnię, warto aby stół z krzesłami stał bezpośrednio pod oknem. Jeśli nie ma takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem jest ustawienie go pod ścianą, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce, które będzie zajęte przez rozłożoną kanapę. Regały, które zwykle stoją dostawione do ściany, mogą znajdować się obok kanapy, jeśli nie ma tam stolika do kawy. Zwiększy on przestrzeń do przechowywania, która jest szczególnie istotna w przypadku niewielkich pomieszczeń. Dobrym pomysłem jest też wybór szafki pod telewizor z szufladami lub szafkami. Ona również świetnie się sprawdzi jako przechowywalnia przedmiotów codziennego użytku.

Więcej inspiracji