Jak urządzić pokój młodzieżowy? Podpowiadamy!

Przykładowa aranżacja pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju młodzieżowego nigdy nie była prosta. Wymaga ona dokładnego przemyślenia wyboru mebli, ich rozstawienia, doboru biurka oraz dekoracji. Na szczęście istnieje kilka prostych i niezawodnych metod, aby z łatwością urządzić pokój młodzieżowy. Oto kilka porad i inspiracji, które z pewnością w tym pomogą!

Jak umeblować pokój młodzieżowy?

Meble do pokoju młodzieżowego powinny być starannie przemyślane. Warto, aby były one przede wszystkim funkcjonalne. Duża ilość półek, szuflad oraz szafek ułatwi zachowanie porządku w pokoju młodzieżowym, ale również umożliwi przechowywanie przedmiotów codziennego użytku. Dobrze będzie jeśli dostosujemy meble do potrzeb dziecka. Duże, pełne półek regały, jeśli jest molem książkowym, kolekcjonującym książki. Duża, wszechstronna szafa, jeśli posiada dużą ilość ubrań lub uprawia sport – spore ułatwienie w przypadku potrzeby przechowywania piłek lub innych sportowych akcesoriów. A także szerokie, głębokie biurko, jeśli dziecko spędza dużo czasu przed komputerem lub lubi robótki ręczne. Każdy mebel powinien być dostosowany do tego, czym na co dzień zajmuje się dziecko. Dzięki temu pokój będzie funkcjonalny i dostosowany wyłącznie do jego potrzeb.

Meble młodzieżowe – Aranżacja wnętrza

aranżacje pokoju młodzieżowego

Stylowo zaaranżowany pokój młodzieżowy jest bardzo ważny, ponieważ większość nastolatków spędza czas głównie w swoim pokoju. Z tego powodu warto, umeblować go z dbałością o detale. Biurko, jako miejsce do nauki, powinno znajdować się pod oknem, które w ciągu dnia będzie dawać naturalne światło, które dobrze wpływa na organizm młodego człowieka. Obok niego powinien znajdować się regał na książki, który wraz z biurkiem będzie tworzył strefę nauki. Natomiast strefę relaksu, będzie tworzyło łóżko, które powinno znajdować się, w miarę możliwości, najdalej od biurka. Dzięki temu, stworzy się osobna strefa przeznaczona wyłącznie do odpoczynku. Może do niej należeć również przyłóżkowa szafka nocna, na której może znaleźć się niewielka lampka. Szafa na ubrania może stanowić osobny punkt pokoju, jeśli jego rozmiary na to pozwalają, lub może stanowić granicę między strefą relaksu a strefą nauki. Oba warianty świetnie się sprawdzą. Ponad to, warto aby na jednych z drzwiczek szafy znajdowało się lustro, które nie tylko optycznie zwiększy rozmiary pokoju, ale również może być potrzebne przy codziennym przygotowaniu do wyjścia z domu.

Jak urządzić pokój dla ucznia? Pamiętajmy o odpowiednim biurku

biurko dla ucznia pokój dla nastolatków

Biurko stanowi centralny punkt pokoju każdego ucznia. To właśnie przy nim spędzają oni najwięcej czasu. Warto więc dobrać je starannie. Ze względu na jego przeznaczenie, powinno być dość duże, aby umożliwić swobodną naukę, rozłożenie książek lub korzystanie z komputera. Ponad to, dobrze aby miało wbudowaną szafkę z kilkoma szufladami, które umożliwią uczniowi zachowanie porządku w miejscu pracy. Jeśli natomiast szafka nie jest wbudowana w biurko, warto rozważyć montaż takiej szafki nad biurkiem. Dzięki temu, uczeń miał do niej łatwy i szybki dostęp. Kolejnym istotnym elementem każdego biurka jest dobór lampki, która umożliwi naukę w godzinach wieczornych. Ważne, aby jej światło nie było zbyt ostre oraz aby stała we właściwym miejscu – na brzegu biurka po prawej stronie, jeśli uczeń jest leworęczny lub po lewej jeśli jest praworęczny. Ponad to, warto rozważyć zakup organizerów na przybory szkolne, które ułatwią uczniowi pozostanie zorganizowanym.

Jak wybrać ozdoby do pokoju młodzieżowego

Dekoracje do pokoju młodzieżowego dobierajmy do stylu w jakim planujemy urządzić pokój młodzieżowy. Sportowe lub muzyczne akcenty, a może delikatne, nierzucające się w oczy dekoracje? Wygodne poduchy na łóżko, ozdobne, delikatne wazony na parapecie, plakaty ulubionego zespołu lub klubu, światełka, paski LED a także miękkie, puchate dywany świetnie się sprawdzą jako dekoracje młodzieżowego pokoju. Warto, aby dekoracje mogło wybrać dziecko, które będzie zamieszkiwało ten pokój. Ono najlepiej będzie wiedziało, jakiego rodzaju dekoracje chciałoby w swoim pokoju. Niech puści wodzę fantazji i samodzielnie dołoży cegiełkę do aranżacji pokoju młodzieżowego!

Polecane produkty

Więcej inspiracji