Jak dbać o krzesła? Nasz kącik czystości

Dbanie o meble pozwala zachować ich estetykę i nieskazitelny wygląd przez długie lata. Regularna pielęgnacja elementów wyposażenia wnętrz gwarantuje niezmienne piękno przestrzeni dziennych. Elementami, które najczęściej ulega zniszczeniom lub poplamieniom są krzesła. W końcu używamy ich praktycznie codziennie podczas spożywania posiłków, relaksu i spotkań w gronie najbliższych. Z racji swojego ustawienia są one narażone na częstą eksploatację. Regularna pielęgnacja krzeseł gwarantuje trwałość materiału i pozwala cieszyć się komfortem i nieskazitelnym wyglądem przez długie lata. Ponadto, dbając o krzesła dbamy też o higienę i zapobiegamy rozwijaniu się bakterii i alergenów. Należy pamiętać, że każdy materiał wymaga innych czynności pielęgnacyjnych. Co zrobić, by krzesła zachowały swój nieskazitelny wygląd jak najdłużej A może szukasz patentu na usunięcie już powstałych plam? To i wiele innych, przydatnych informacji znajdziesz poniżej.

Czyszczenie krzesła

Nowoczesne krzesła plastikowe - moc możliwości

Krzesła plastikowe polecamy szczególnie do domów i mieszkań, w których są dzieci. Najmłodsi członkowie gospodarstwa domowego często rysują lub malują nie tylko po kartkach, ale też po meblach. By utrzymać takie krzesła w nienagannym stanie należy pamiętać o chronieniu ich przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może doprowadzić do blaknięcia koloru. W przypadku pojawienia się plam, jak najszybciej należy je usunąć; dzięki temu unikniesz trwałych zabrudzeń. Nowoczesne krzesła plastikowe są bardzo łatwe w czyszczeniu: wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką z łagodnym detergentem. Należy pamiętać, by nie stosować silnych chemikaliów, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię krzesła.  

Krzesła welurowe do jadalni - jak utrzymać je w czystości?

Krzesła z obiciem welurowym wbrew pozorom, nie wymagają specjalistycznej, czasochłonnej ani drogiej pielęgnacji. Decydując się na krzesła welurowe do kuchni lub  jadalni pamiętaj o regularnym odkurzaniu ich za pomocą szczotki do odkurzacza z miękkim włosiem (twarde końcówki mogą doprowadzić do rys i większych uszkodzeń) w celu usunięcia okruszków, brudu i kurzu. W przypadku pojawienia się mokrych plam, usuń je jak najszybciej (zanim wsiąkną w materiał i zaschną) delikatną, wilgotną ścierką. Pamiętaj, by nie trzeć materiału zbyt mocno, bo może doprowadzić to do nieodwracalnych uszkodzeń. Najpierw usuwaj plamy z kierunkiem włosia weluru, gdy to nie zadziała spróbuj delikatnych, okrężnych ruchów. W przypadku starych plam, możesz użyć delikatnego detergentu, który oczywiście później należy zmyć wodą. Krzesło należy pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Pamiętaj też, by nie narażać weluru na szkodliwe promieniowanie UV, ponieważ może to doprowadzić do blaknięcia koloru.  

Krzesła z ekoskóry - komfort i styl na lata

Krzesła do salonu z ekoskóry cieszą się coraz większą popularnością dzięki swojej estetyce i trwałości.  Wybierając krzesła tapicerowane ze skóry ekologicznej, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której zachowamy idealny wygląd krzeseł przez długie lata. Poza regularnym czyszczeniem w celu usunięcia kurzu i codziennych zabrudzeń, ważne jest też unikanie detergentów zawierających alkohol. Może on nieodwracalnie doprowadzić do uszkodzenia powierzchni krzesła. Warto też pamiętać o nieużywaniu ostrych narzędzi w pobliżu krzeseł z ekoskóry, by przypadkiem nie zarysować ich powierzchni. Pamiętaj też o chronieniu krzeseł przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, by uniknąć blaknięcia koloru. Do usunięcia plam użyj ściereczki lub miękkiej gąbki zwilżonej w ciepłej wodzie (ewentualnie z delikatnym detergentem) i przecieraj zabrudzony fragment okrężnymi ruchami. W przypadku użyciu detergentu pamiętaj o zmyciu go wodą. Pozostaw materiał do naturalnego wyschnięcia.

Podsumowując, dbanie o krzesła to również dbanie o higienę, komfort i estetykę naszego wnętrza. Niezależnie, czy wybierzesz krzesła welurowe, plastikowe czy z ekoskóry – każdy materiał dzięki odpowiedniej pielęgnacji daje możliwość cieszenia się komfortem i nienagannym wyglądem przez cały okres użytkowania. Już dzięki kilku prostym zasadom jesteśmy w stanie przedłużyć nienaruszony wygląd naszych mebli, dzięki czemu możemy cieszyć się nimi przez długie lata.  

Krzesło plastikowe

Klasyka z nowoczesnością sprawdzą się w każdym wnętrzu. Co więcej, jest wyjątkowo łatwe w czyszczdniu!

Krzesło z ekoskóry

Wysoka jakość, prosty kształt i ponadczasowy design to tylko niektóre z zalet krzesła z ekoskóry w kolorze beżowym!

Krzesło welurowe

Krzesło w wyjątkowym kolorze, też łatwe w czyszczeniu! Sprawdź więcej unikalnych kolorów!

Krzesło z ekoskóry

Komfort i estetyka w nowoczesnym wydaniu. Sprawdź więcej klasycznych i nowoczesnych kolorów naszych krzeseł!

Więcej inspiracji